Nová sezóna 2019/2020

Letní prázdniny skončily a pro Basketbalový klub Jevíčko je to znamení, že se blíží začátek sezony 2019/20. Naše hráčky a hráči se v rámci letní přípravy pravidelně zúčastňují týdenního basketbalového kempu v  Jičíně. Letos tuto tréninkovou dřinu za účasti reprezentačních trenérů mládeže absolvovalo 6 hráčů a hráček, kteří přijeli plní dojmů a zážitků z profesionálně vedeného tréninkového kempu.

V nastávající soutěžní sezoně se budeme opět snažit co nejlépe reprezentovat město Jevíčko v nadregionální soutěži Juniorů U19, kde se kluci utkají s družstvy z Pardubic, Rychnova nad Kněžnou, Chrudimi, Vysokého Mýta, Litomyšle, Svitav a Havlíčkova Brodu. Rádi bychom navázali na výsledek v sezoně 2018/19, kde jsme při své první účasti v nadregionální lize obsadili páté místo, když jsme za sebou nechali družstva z Prahy (Kunratice) a okresního rivala ze Svitav.

V srpnu proběhla úprava haly na Žlibkách, která se stala naší domácí základnou. Díky novému obložení přibyla místa k sezení, což pro naše věrné fanoušky znamená více komfortu a zlepšení podmínek pro vytvoření bouřlivé atmosféry zaplněné haly při domácích zápasech, kterou naši kluci tak moc potřebují!

V jednání je účast našich starších děvčat v nadregionální lize U19, kde spolupracujeme s družstvem BBK Brno. V minulé sezoně byla členkou brněnského družstva Natka Finsterlová a podávala skvělé výkony. Pokud vše dopadne dle vzájemné domluvy mezi kluby, budou holky hrát za BBK Brno a některá utkání odehrají v hale na Žlibkách. V současné době je to pro starší hráčky jediná možnost, jak si zahrát soutěžní utkání. Dorůstá nám další generace děvčat, která v budoucnu podpoří hráčskou základnu pro přihlášení do mistrovské soutěže.

V nejmladších kategoriích budeme pokračovat v tréninkových jednotkách v hale na ZŠ. Snažíme se hravou formou probudit v dětech zájem o sport a pokud zůstanou u basketbalu i do dalších let, bude to pro budoucnost našeho mladého a stále ještě začínajícího klubu perspektiva dobře fungujícího a zajištěného sportovního oddílu.

V současné době má klub čtyři certifikované trenéry mládeže. Nově se mezi trenérskou základnu zařadil Denis Mrvoljak, který úspěšně absolvoval trenérský kurz v Brně. Bude tak hrajícím koučem.

Odkaz na rozlosování soutěží http://vco.cbf.cz/souteze.html

Přijďte mezi nás J Kontakt  vymetalr@gmail.com, tel. 774 333 938

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *